top of page
artur-luczka-loAfOVk1eNc-unsplash.jpg

Věřím v moudrost a sílu
každého člověka

„Jirka je pro mě fenomén. Snoubí se v něm schopný terapeut a božský člověk. Jeho největší schopností je bezpodmínečné přijetí a empatie, se kterou s klientem pracuje. Je citlivý a zároveň inspirativní. Jeho semináře září nejenom úžasnými aha momenty, ale i vtipem.“

- Adéla Chytilová

3.png
DSC_0157.jpeg

PŘI SVÉ PRÁCI CTÍM
NÁSLEDUJÍCÍ PRINCIPY:

ÚCTA K ČLOVĚKU​

Nad klienta se nikdy nepovyšuji. Naopak mám obrovský respekt a smekám před každým, kdo si v životě procházel nebo prochází něčím těžkým. Vyznávám principy rogersovské psychoterapie: empatii, autenticitu a bezpodmínečné přijetí.

NEHODNOCENÍ

Příčí se mi jakéhokoliv člověka nálepkovat a škatulkovat. Každého vnímám jako svobodnou a neustále se vyvíjející bytost – nedovolil bych si kohokoliv svazovat svými očekáváními nebo hodnoceními. Klienty se naopak snažím povzbudit, aby se tolik nefixovali na svou současnou situaci. Je přechodná a dá se změnit. (A když ne v některých případech změnit, tak alespoň poupravit postoj k ní).

ROZVÍJENÍ DOBRÉHO

Pomáhám lidem objevovat jejich vlastní dary a potenciály. Mám vytrénovanou pozornost vnímat v komkoliv jeho kladné stránky. V každém člověku se snažím vidět i jeho božskou podstatu. Vnímám ale také, kde si klient šlape po štěstí a kde není sám sebou. Má-li zájem, můžeme na tomto pracovat.

CELOSTNÍ PŘÍSTUP

Propojuji psychologii se světem osobního a duchovního rozvoje. Věřím, že jsme více než jen tělo a že naše myšlení ovlivňuje fyzickou realitu. Zároveň mám úctu i k vědě a ke svým akademickým kořenům. Pokud do své práce zařazuji „alternativní metody,“ je pro mě prioritou, aby přinášely užitek a přidanou hodnotu a klienta nepoškozovaly.

NADHLED A DOBRÁ NÁLADA

Problémy klienta nikdy nebagatelizuji. Především na seminářích se však zároveň snažím ukazovat radostné stránky života. Inspirovat, že se žije lépe, pokud nebereme svět tak úplně vážně. I psycholog je člověk a má právo na „slabší dny“ – přesto si říkám, že kdo jiný by měl vystupovat a působit na druhé lidi pozitivně, když ne psycholog.

CO MÁM ZA SEBOU:

  • Vystudovanou psychologii a žurnalistiku na Fakultě sociálních studií, MU v Brně

  • Práci v psychiatrické léčebně v Opavě – ženské oddělení pro léčbu závislostí, depresí a neuróz (2007–2010)

  • V té době účast ve výcviku rogersovské psychoterapie (PCA) v Brně

  • Školil jsem ve firmách a institucích jako Sľovenská spořitelna, Bosch, Hartmann, Městský úřad Kopřivnice, Pardubický kraj a další

  • Odlektoroval 257 seminářů a přednášek pro veřejnost (2012–2023)

  • V roce 2006 mi vyšla kniha Sedm poselství, jež pojednává o cestě ke šťastnému životu (předmluva: Květa Fialová). Paní Fialová namluvila také můj audio-příběh Stříbrný kocourek.

  • 3 x jsem byl týden ve tmě na terapii tmou (2009, 2011, 2014)

  • 28 let medituji (poznal jsem různé styly meditace: šamanskou, křesťanskou, klasickou mindfulness, jógu)

  • Od roku 2014 jsem psychologem Celostní medicíny.cz – na jejich webu najdete více jak 480 mých článků

CO O MĚ ŘÍKAJÍ DRUZÍ

​„Empatická osobnost, která nás učí přijímat naše ryzí Já a objevovat svět bezpodmínečné lásky. Jirka byl důležitým článkem v rozvoji mého sebevědomí.“

- Žaneta Fikarová

2.png

„Jirku obdivuji pro jeho schopnost vidět v každém to nejlepší, co mnohdy není člověk schopen dohlédnout. Umí vytvořit atmosféru důvěry, přijetí a pocit absolutního bezpečí. Také jeho semináře jsou jedinečným zážitkem, který dokáže zcela změnit úhel pohledu na život a možnosti, které nám přináší. Děkuji za každé jedinečné setkání!“

- Karla Miková

1.png

„Občas jsme na scestí a nevíme, jak dál. Někdo je požehnaný dobrými znameními, které nás vedou jako maják na moři. Jirka je právě takovým majákem, klidným a pevným, naplněným světlem. Hovory s ním, jako by se člověk zase napil živé vody, běžel životu vstříc, běžel životem navzdory..."

- Zuzana Švédová

2.png
bottom of page